Navštivte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupní košík je momentálně prázdný
Přihlaste se
Nový zákazník? Zaregistrujte se
Vytisknout článek

Detoxikací proti nemocem

Článek vytvořen: čtvrtek, 23. června 2016, 14:15.37
Poslední změna: úterý, 21. února 2017, 16:06.43

V současné době hlavní příčinou většiny onemocnění je nesprávný způsob výživy. Člověk vyloučil ze svého jídelníčku syrovou stravu. Vařením znehodnocena strava (především masitá) spolu s průmyslově zpracovanými potravinami člověku způsobují mnoho zdravotních problémů. Syrová zelenina a ovoce obsahuje řadu cenných látek, z nichž mnohé ještě ani dobře neznáme a které bývají citlivé vůči zvýšené teplotě a kyslíku (např. vitamin C). Pokud konzumujeme čerstvé plody natrhané v přírodě, přesune se z nich do buněk našeho těla vysoká energie. Čím více jsou konzumovány potraviny nabité energií, tím budeme mít větší energií a lepší zdraví. Není tedy pochyb o tom, že výživa může ovlivnit kvalitu i délku lidského života. Vztah mezi složením stravy a délkou života však není jednoduchý, zdravotní stav i délku života ovlivňují také genetické dispozice, životní styl, kvalita životního prostředí a mnoho jiných faktorů.

Každá buňka našeho těla je genetická buňka. Nicméně některé jsou slabší a jiné silnější. Buňky v našem těle sílí nebo slábnou podle toho, co jim dala do vínku genetika a také v závislosti na našem životním stylu - co jíme, pijeme a dýcháme, co vstřebáváme přes pokožku, a také na tom, jak myslíme a cítíme. Aby budoucí generace mohly vůbec žít, nezbývá nám nic jiného, ​​než začít opravovat naše slabá místa a regenerovat naše buňky. Slabí jedinci nepřežijí - takto příroda udržuje všechny druhy zdravé. Totéž platí i pro každou buňku našeho těla.

V dnešní době má každá nová generace větší zdravotní problémy než ta předchozí. Za mnoha nemocemi stojí skutečnost, že tělo je neustále zaplavováno toxiny, které se zde kumulují. Do těla se dostávají různé viry, bakterie, parazity a další patogeny, které náš organismus zatěžují a ničí. Naše tělo se po celý život snaží zbavit těchto patogenů a škodlivin. Má k tomu své vlastní postupy. Vytváří ledvinové či žlučové kameny, hlenové sekrety a zřizuje úložiště toxických odpadů. Toxiny a metabolický odpad tělo často nedokáže vyvést ven a ukládá je v tukových tkáních, kostech, vlasech nebo v mezibuněčném prostoru. Výsledkem je tělo zanesené toxiny. Mezi škodliviny, které zatěžují náš organismus, patří: kyseliny, těžké kovy, některé kosmetické přípravky, složky potravy, které vznikly během pěstování, zpracování, skladování potravin - pesticidy, léčiva, barviva, konzervační látky, změkčovadla, benzopyren v uzeninách, plísně. Proč se naše odpadní látky nelikvidují v dostatečné míře? Příčinou je také chronický nedostatek minerálů, vitamínů a kyslíku, přičemž supermarkety jsou plné potravin. Tyto potraviny jsou většinou postřikovány, ozářené, geneticky modifikované, nedozrálé, a proto v nich neustále klesá podíl živin a současně narůstá obsah toxických látek.Začiatok formulára

Většina dnešních systémů zdravotní péče (hlavně alopatických) se zaměřuje na léčbu symptomů. Ale příčiny symptomů zcela odstraní alkalizace (odkyselení), důsledná detoxikace a regenerace. Alkalizace je metoda, kterou začíná detoxikace. Alkalizace neutralizuje acidózu, podporuje a vytváří zásadité prostředí v těle a je klíčem k regeneraci tkání. Regenerace je obnova poškozených tkání, detoxikace odstraňuje záněty a toxiny, které toto poškození způsobily. Detoxikace zbaví vaše tělo všech patogenů, těžkých kovů, chemikálií a pesticidů. Detoxikace je očistný ozdravný proces, při kterém se tělo zbavuje škodlivých látek, které ho zatěžují fyzicky i psychicky. Je prostředkem k obnovení rovnováhy v organismu a podporuje regenerační a samoléčící schopnosti těla.

REGENERACI podpoříte i pitím čerstvě vylisovaných šťáv, konzumací stravy v poměru 70% zásadotvorné a neutrálné ku 30% stravy kyselinotvorné, doplněním potřebných vitamínů a minerálů a samotnou alkalizací. Ovoce regeneruje mozek a nervové tkáně, zelenina je vhodná pro svalové a kostní tkáně, ořechy a semena posilují tělo jako celek. Potraviny mají svoji elektromagnetickou energii (udává se v Angströmech - Å). Čerstvě natrhané plody mají vysokou energii. Při trávení potravin se rozštěpí chemické sloučeniny a struktury, přičemž se jednotlivé složky vstřebávají střevní stěnou do krevního řečiště. Krví jsou přenášeny do jater a jednotlivých buněk, aby jim dodaly energii a pomohli regenerovat, zbývající vedlejší produkty se pak vyloučí. Člověk potřebuje pro dobrý pocit zdraví alespoň 6000-7000 Å. Pokud disponujeme jen 4500-5200 Å, jsme mnohem náchylnější onemocnět na rakovinu a jiné degenerativní nemoci (autor Christopher Bird: The Secret Life of Plants). Zmrazené čerstvé ovoce a zelenina po rozmrazení vykazují stejnou hodnotu vyzařování elektromagnetické energie. Zmrazené potraviny se kazí pomaleji. Banány jsou jedním z mála druhů ovoce, které zvyšuje svou nutriční hodnotu a obsah cukrů, a tak i elektromagnetickou energii, když se odtrhnou nezralé.

ODKYSELENÍ ORGANISMU. Člověk je alkalický tvor. Abyste si udrželi zdraví a vitalitu, měly by být všechny vaše tělesné tekutiny zásadité (s výjimkou žaludečních šťáv). Nahromadění kyselin a cizích toxických bílkovin v tkáních vyvolává imunitní reakci - zánět. Ten bývá diagnostikován jako "-itída" (gastritida, cystitida, bursitida, artritida apod.). To nejsou nemoci, ale zánětlivé reakce na překyselení. Proto je jejich léčba kyselinotvornými léky či steroidy nesmyslná a nakonec způsobí další degeneraci tkání. Mnohem rozumnější je alkalizovat a detoxikovat své tělo.

V důsledku nepřirozeného způsobu života (nevyhovující strava, stresy, nadměrné užívání chemických látek - léků, znečištěné životní prostředí apod.) dochází k narušení acidobazické rovnováhy v těle (dynamické rovnováhy kyselin a zásad, tj stálý poměr mezi jejich tvorbou a vylučováním), což je důvodem vzniku různých chorob a utrpení. Naše tělo se stává překyseleným. Odkyselení je proto jedním z nejdůležitějších kroků na cestě ke zdraví. Pro nastolení acidobazické rovnováhy v těle je třeba v první řadě upravit stravu a doplnit alkalické minerály. Přesto úspěch odkyselovací kúry jen zřídkakdy setrvá, protože tato kúra odkyselí jen gastrointestinální trakt. Neodkyselí však pojivovou tkáň a ani samotnou buňku. Často se totiž zapomíná na toxické látky, těžké kovy a různé parazity v těle, které se mnohem více podílejí na acidobazické nerovnováze.

Tělo se samo nedokáže zbavit překyselení. K tomu jsou potřebné základní předpoklady zdravého života: pohyb, sluneční světlo, mikroživiny, relax, kvalitní voda, harmonie a velmi důležité: zásadotvorná strava. Pro mnohé lidi odkyselení zůstává nesplněným snem: kyseliny a skládky toxinů se hromadí v mezibuněčném prostoru. Mezibuněčný prostor má za úkol vyživovat buňky a likvidovat vzniklý odpad. V případě překyselení slouží mezibuněčný prostor jako skládka, kde se stále hromadí odpad, což ještě více zvyšuje překyselení a zanášení toxiny. Buňky tak nemají kam odvádět odpad, a tak dochází k překyselení samotných buněk. Při zanesení mezibuněčném prostoru je ohroženo i zásobování buněk živinami - buňky hladoví. Zanesený mezibuněčný prostor spolu s podvyživených překyselenými buňkami je předpokladem pro vznik různých zdravotních problémů a nemocí. Více informací naleznete v článcích na www.tepperwein.cz, www.naturalinfo.cz a v knize Kurta Tepperweina Pryč s kyselostí.

DETOXIKACE. Mnoha toxinům ze životního prostředí se v dnešním preindustrializovanom světě nevyhneme ani v případě masa, ryb, ovoce a zeleniny. Není otázkou, jak vysoké jsou množství jednotlivých toxinů. Důležitá je jejich kombinace a zesilující účinek a v neposlední řadě schopnost organismu vydržet toxické zatížení. Protože se při detoxikační kúře uvolňují toxiny z nitra buněk, z pojivové tkáně a z tukových buněk, nesmí být zablokována průchodnost v játrech, žlučníku, střevech a ledvinách. Správný průběh detoxikace podporují vylučovací orgány: játra, ledviny, střeva, močový měchýř a kůže. Úspěch každé detoxikace, zda se jedná o hladovku nebo jiný postup, závisí na těchto důležitých faktorech:

  1. Toxiny musí být z těla odváděny pomalu ale jistě, aby se nepřetěžoval organizmus. Odstraňování odpadu má na starosti lymfatický systém, tlusté střevo, ledviny, plíce a kůže. Před každou detoxikační kúrou je třeba připravit své tělo očistou střevního traktu (klystýry, výplachy střev, pití bylinných směsí). Cestu ke zdraví začínáme vždy od střev. Tam se tvoří první linie obrany proti rakovině a dalším nemocem, protože v znečištěném střevě vznikají toxiny a škodliviny, které otravují tělo, vyvolávají křeče cév a poškozují ledviny. Proto prvním předpokladem zdravého střeva je jeho důkladné vyčištění a pak pravidelná konzumace potravin bohatých na vlákninu (zelenina, ovoce, zrniny, luštěniny), pití dostatečného množství tekutin a pravidelný pohyb. Výplachem střeva odstraníme z jeho stěn zaschlé dlouholeté nánosy. Nezapomínáme doplňovat probiotika na obnovu střevní mikroflóry. Výplach střeva nemohou vykonávat lidé s krvácením do stolice a s chorobami trávicího traktu (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida).
  2. Dobře provedena očista jater a ledvin. Aby byla detoxikace účinná, potřebují buňky všech orgánů (především játra a ledviny) speciální ochranu. Naše tělo dokáže jen velmi těžko vylučovat toxiny rozpustné v tucích. Játra je promění do látek rozpustných ve vodě nebo je vstřebá žluč, aby se nakonec vyloučili ven stolicí.
  3. Dostatek minerálů. Pokud je ve střevě nedostatek vlákniny a substancí, které vážou na sebe toxiny, budou tyto toxiny ve zvýšeném množství absorbovány zpět do těla. Pokud chybí tělu zásadité ionty, nemohou být toxiny dostatečně neutralizovány a vylučovány. Užívání různých zásaditých preparátů (zejména v koloidní formě) zefektivňuje proces detoxikace.

Odstranění těžkých kovů z organismu. Zatížení těžkými kovy může být příčinou a spouštěčem různých onemocnění a také překážkou jejich léčby. Těžké kovy (a toxiny obecně) se mohou dostat do těla s vdechovaným vzduchem, potravou, vakcínami, nápoji a přípravky, které si nanášíte na pleť. Účinky jedů jsou mnohonásobně vyšší, pokud v těle působí několik jedů navzájem. Klíčovým neurotoxinem je rtuť. Se rtutí se účinek mnoha toxinů dramaticky zvyšuje.

Existují různé metody pro zjištění stupně zátěže organismu těžkými kovy:

  1. Analýzy z krve, resp. z moči prokáží pouze akutní zátěž, protože měří výskyt těžkých kovů pouze v extracelulárním prostoru. Proto jsou tyto analýzy nevhodné k prokázání chronického zatížení. Chronické bývá totiž vnitrobuněčné zatížení těžkými kovy.
  2. Analýza z vlasů - prokáže pouze zatížení za poslední měsíce.
  3. Mobilizační testy těžkých kovů pomocí chelátorů - tyto testy již dokáží prokázat nitrobuněčnou zátěž těžkými kovy, která je velmi škodlivá. Chelátory jsou látky, resp. léky, které se v medicíně využívají na navázání a následné vyloučení některých těžkých kovů z organismu. Na testování ale také na samotnou detoxikaci se používají tyto chelátory:
  1. DMPS (kyselina dimercaptopropansulfonová) je nejsilnějším chelátorem. Má to ale bohužel i takový důsledek, že váže i důležité minerály jako selen a zinek. Velmi silně váže měď a rtuť, ale slabě arsen. Užívá se zpravidla intravenózně jako infuze, ale také jako čípky nebo orálně. DMPS v žádném případě neužívejte, pokud máte v zubech amalgámové výplně.
  2. EDTA (kyselina ethylendiamintetraoctová) váže velmi dobře olovo, hliník a arsen, ale naopak neváže rtuť, zinek ani měď. Používá se intravenózně nebo jako čípky.
  3. DMSA (kyselina Dimercaptobernsteinová) váže velmi mnoho těžkých kovů, ale dobrá zpráva je, že neváže žádné potřebné minerály. Vyloučení rtuti vykazuje lepší výsledky než pomocí DMPS. Používá se jako kapsle a také jako čípky.
  4. Jiné chelátory: glutation, chlorella, extrakt z koriandru.

Výsledky analýzy musí vyhodnotit speciální laboratoř, protože musí přihlížet i na formu použitých chelátových činidel, které ovlivní naměřené hodnoty např. i svou koncentrací. Nicméně žádná z výše uvedených metod nepřekoná krevně-mozkovou bariéru, proto se z mozku neodstraní žádné těžké kovy.

Při vychytávání těžkých kovů může nastat situace, kdy se do krve dostane zvýšené množství nenavázaných těžkých kovů a tyto jsou schopny překonat i krevně-mozkovou bariéru. Toto je velmi nebezpečné a vysvětluje to zároveň, proč se při terapiích s chlorellou mohou vyskytovat bolesti hlavy. Doktor Michalzik (Produkty komplementární medicíny zn. Biotikon - nutraceutika nejvyšší kvality) doporučuje proto minimálně 7-14 dní před zahájením mobilizačních testů a také před zahájením odstraňování těžkých kovů nasadit chelátory, které překonají krevně-mozkovou bariéru. K tomu se hodí především OPC z hroznových jadérek a R-alfalipoová kyselina. Obě substance dobře pronikají do tělesných tekutin a vážou tam těžké kovy. Doporučuje se užívat denně vysoké dávky: cca 1000 mg OPC (2x2 kapsle s obsahem 240 mg OPC) a 600 mg R-alfalipoové kyseliny (3x200 mg). V tomto užívání pokračujte i další 4 týdny po ukončení testů, resp. po terapii. Při dlouhodobější detoxikaci užívejte obě substance nepřetržitě. Více se dočtete zde: www.dr-michalzik.de/blog/schwermetall-analyse-risiken-interpretation

Důležité: při odstraňování těžkých kovů je jako přirozený detoxikační prostředek vhodný také zinek - esenciální stopový prvek, který se váže na rtuť, a tak ji vyvede z organismu. Nadále užívejte i minerály, dostatek ovoce a zeleniny a pijte dostatek čisté vody, protože rtuť enormně poškozuje ledviny. Obzvláště vhodným je extrakt z rostliny Aloe (arborescens), jejichž listy obsahují důležité minerály, vitamíny, aminokyseliny, lipidy, polysacharidy, enzymy a jiné prospěšné látky. Detoxikaci synergicky podpoří řasy (chlorella, spirulina), medicinální houby (Reishi, Cordyceps, Čaga) a různé léčivé byliny, které přijímáme přidány do potravy, ve formě zelených smoothies nebo čajů. Pro podporu funkce ledvin jsou vhodné kopřiva, petržel, celer, funkci jater posílí medvědí česnek, ostropestřec mariánský a pampeliška.   

Antiparazitární kúry. Zamoření parazity je mnohem větší, než si většina lidí uvědomuje. Díky sedavému způsobu života, nevhodné stravě, zamoření toxiny a těžkými kovy vzniká prostředí vhodné pro parazity. Parazitem se daří v kyselém prostředí, obírají nás o vitamíny a minerály a toxické odpady z parazitů otravují naše těla. Oslabují imunitní systém, což vede k další degeneraci, únavě a nemocem.

Antiparazitární kúru byste si měli udělat 1-2krát za rok, délka kúry závisí na typu a množství parazitů v těle. Antiparazitární přípravky vám po diagnóze předepíše zkušený lékař (terapeut, naturopat) a určí i dávkování. Zpravidla se užijí jednou, pak o týden, o dva a o měsíc. Alternativní medicína se spoléhá na přírodní přípravky, nejčastěji v podobě tinktur a čajů. Někteří terapeuti doporučují tříměsíční univerzální kúru, během níž užíváte přípravky z více rostlin v různých kombinacích (Ořech americký černý - tinktura, Clarka - tinktura z 3 bylin, více na: www.naturalinfo.cz). Absolvování takových kúr pomůže vyhostit parazity nejen z trávicího traktu, ale i z jiných orgánů. Touto problematikou se úspěšně zabývají v České republice Ing. Hana Bláhová a Mgr. Kateřina Konrádová. Na knižním trhu vyšla i zajímavá kniha Paraziti v nás (autorka Eleni Turková). Jak vyčistíte své tělo od parazitů, se dočtete v článcích na: http://zapper.cz/cs/protiparazitarni-protokol a Paraziti a červi - příčina nerozpoznaných diagnóz - MUDr. Olga Ivanovna Jelisejevová.

Detoxikace odstraňuje příčiny symptomů. Detoxikace je systém, ne léčba. Je to věda, která zkoumá, jak spolu chemické látky v těle reagují. Zbaví vaše tělo acidózy, toxinů, chemikálií, hlenu a škodlivých parazitů. Osvobodí mysl od vtíravých myšlenek a očistí vaše emoce. Očistěte své tělo od všech chemikálií, toxinů, hnisu, hlenu a parazitů a uzdravíte se. Problematikou detoxikace se zabývá i Dr. Robert S. Morse, lékař, naturopat, biochemik ve své knize The Detox Miracle Sourcebook: Raw Foods and Herbs for Complete Cellular Regeneration (v českém překladu: Zázračná detoxikace).