Navštivte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupní košík je momentálně prázdný
Přihlaste se
Nový zákazník? Zaregistrujte se
Vytisknout článek

Zamyslete se při koupi výživového doplňku

Článek vytvořen: středa, 15. února 2017, 11:52.43
Poslední změna: středa, 22. března 2017, 16:21.38

Nízké ceny produktů nás mohou vyjít draho. Proč bychom si měli více vážit svého zdraví.

Ověření kvality výživových doplňků není vždy pro spotřebitele snadno dostupné. Investujte proto do svého zdraví a užívejte výživové doplňky vysoké kvality.

Lidé se vždy potěší poskytnuté slevě při nákupu zboží. Zlevněné zboží často skutečně nevykazuje horší kvalitu. Zákazník většinou ale nemá dostatek času nebo je také trochu pohodlný a neověřuje si kvalitu zakoupeného zboží. Při stále častějších nákupech přes internet ani není přímá možnost zkontrolovat si nabízené zboží. Tato situace bývá například u výživových doplňků, kde by se složení uvedeno na etiketě dalo zjistit jedině laboratorně.

Jedna americká studie exemplárně prokázala, že u 44 druhů výživových doplňků od 12 různých výrobců až 59% výrobků neobsahovalo látky uvedené na etiketě. Jen 44% výrobků obsahovalo rostlinné druhy uvedené na etiketě, třetina výrobků neuváděla případné nečistoty a přídatné látky. Podobná situace je i u evropských výrobců, protože nikde není stanoveno, jakou kontrolou na bezpečnost užívání mají projít výživové doplňky. Tyto mohou mít sníženou účinnost z důvodu záměny za levnější, někdy dokonce i zdraví škodlivé suroviny, aby se snížily náklady na výrobu (velmi nízká účinnost je především u esenciálních vitamínů jako např. B12). Naše zdraví tak doplatí za nekvalitní výrobek.

Jakou cenu má naše zdraví? Ptáte se, proč byste si měli kupovat doplňky výživy, vždyť v první řadě je za naše zdraví odpovědná zdravotní pojišťovna, do které odvádíme nemalé peníze. Toto je sice správná argumentace, ale za své zdraví je spoluodpovědný i každý pojištěnec, který má přispět různými opatřeními k udržení dobrého zdraví, případně k doléčení prodělané nemoci. Když se jedná o vlastní zdraví, je zcela pragmatické nespoléhat se na druhých, ale vzít rozhodování do vlastních rukou. Jak na drahém autě provedete každý rok inspekci a staráte se o motorový olej, totéž si třeba dopřát i pro sebe: skutečně zdravou výživu, smysluplné lékařské prohlídky, pokud je to nutné a také kvalitní doplňky výživy přizpůsobené svým potřebám. Produkty firem, které Vám nabízíme na našem portálu, Vám k tomu dopomohou.