Navštivte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupní košík je momentálně prázdný
Přihlaste se
Nový zákazník? Zaregistrujte se
Vytisknout článek

Jak chránit kůži před stářím

Článek vytvořen: pondělí, 1. prosince 2014, 12:00.00
Poslední změna: pondělí, 1. prosince 2014, 12:00.00

Kůže je náš největší orgán. Její celková plocha je 2 m2 a její hmotnost představuje asi 20 procent celkové váhy těla. Tvoří hranici mezi tělem a vnějším světem. Díky tomu je naším hmatovým orgánem a představuje naši ochranu před chorobnými podněty i před vlivy počasí.

Kůže má dva velké nepřátelé - alkohol a nikotin. Kuřáky lze poznat podle typických kuřáckých vrásek. Dalším nepřítelem kůže je sluneční záření. Když se navíc dostává kůži málo vitaminu A, začne hrubnout a je slabě prokrvená. Při užívání vitamínu A kůže pomaleji zhnědne, ale zůstává měkká a nevysušuje se.

Biologický věk své kůže si můžete otestovat velmi jednoduchým způsobem. Naše tělo totiž nestárne rovnoměrně, ale jednotlivé orgány a části těla stárnou velmi rozdílné. Prsty jedné ruky si nadzvedněte kůžičku záprstí druhé ruky a záhyb krátce pevně podržte, poté uvolněte. To, jak rychle se kůže opět vyrovná, vám ukáže, jak na tom se stářím své kůže vlastně jste.

Čas za který se kůže vyhladí
Záhyb zmizí okamžitě
Do 2 sekund
Do 3 sekund
Trvá to 5 sekund a více

Biologický věk vaší kůže
20 let
30 let
40 let
60 let a více

 

Aby se vaše kůže uchránila před stářím, musíte dbát zejména na tyto zásady:

  • Nevystavujte svou pokožku silnému slunečnímu záření, a to zejména ve vysoké nadmořské výšce.
  • Zřekněte se nikotinu a alkoholu; dopřejte si nanejvýš skleničku červeného vína denně.
  • Pravidelně si ošetřujte kůži krémem s výtažkem aloe nebo sojovým kosmetickým krémem, příležitostně i hroznovou maskou nebo estrogenním pleťovým krémem.
  • Při pravidelné péči o pleť a při jejím rozumném zásobování účinnými látkami si podstatně déle udržíte mládí. Budete nejen mladší vypadat, ale budete se tak i cítit.