Navštivte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupní košík je momentálně prázdný
Přihlaste se
Nový zákazník? Zaregistrujte se
Vytisknout článek

Přednosti směsi Vital Ionen Bad

Článek vytvořen: pondělí, 1. prosince 2014, 12:00.00
Poslední změna: pondělí, 1. dubna 2019, 15:49.19

Jak využít přednosti zásadité péče o tělo pomocí směsi Vital Ionen Bad rozmarýnový a pomerančový:

  • neutralizuje kyseliny
  • aktivuje pokožku k vylučování kyselin a zplodin a zároveň doplňuje minerály,
  • udržuje pokožku vláčnou a hebkou,
  • napomáhá tak udržovat mladistvý vzhled pokožky.

Masírovanie

Zásaditá koupel

Ve vaně s vodou o teplotě cca 38°C rozpusťte 5-6 polévkových lžic Vital Ionen Bad. Délka trvání koupele 60-120 minut. Každých 10 minut si vydrhněte kůži masážní rukavicí nebo houbičkou. Masírování provádějte na rukou: od loktů dolů k prstům, od loktů nahoru k ramenům, na nohách: od kolen dolů k prstům, od kolen nahoru k pánvi, na trupu podle obrázku. Současně provádějte i mentální očistu, pusťte si např. meditační hudbu. V zásaditém koupeli pokožka plní funkci "pomocné ledviny" pro tělo. No konci koupele se osprchujte studenou vodou, aby se póry znovu uzavřeli. Podle potřeby si natřete tělo olejem (Vital Ionen Körper Öl). Osvědčené jsou i zásadité koupele s dobou trvání do 3 hodin. Při pravidelných lázních zůstane pleť krásná hebká, postupně mizí podkožní tuk, zlepší se stav i při psoriáze. Směs Vital Ionen Bad lze použít i do zahradních bazénů a vířivek.

Zásaditá koupel v sedě

Délka trvání 15-30 minut. V horkém létě 5-10 minut na osvěžení při teplotě vody 25-27°C. Vodu z těla lehce setřete a nechte volně vysušit.

Zásaditá sprcha

Po osprchování sprchovým šamponem a po opláchnutí vodou nasypte trochu směsi na sprchovou rukavici a vydrhněte si celé tělo. Nechte chvilku působit a pak se osprchujte. Ještě lepší by bylo nechat uschnout zásaditou vodu přímo na pokožce. I před každým vstupem do sauny se vydrhněte směsí, lépe se během saunování uvolní škodlivé látky z těla.

Zásaditá koupel na nohy

Délka trvání 30-60 minut, pro hloubkovou očistu 1-3 hodiny. Zpravidla se koupel dělá s použitím teplé vody a 1 navršené čajové lžičky směsi. Někteří lidé však upřednostňují střídavé koupele v horké a studené vodě. Nebo je také možné po teplé koupeli nakrátko nohy ponořit do studené vody a pak se uložit do postele ke spánku. I nohy jsou našimi "pomocnými ledvinami". Během koupele si důkladně masírujte chodidla ve směru k prstům a také každý prst zvlášť.

Zásaditá koupel rukou

Pokud si každé ráno dopřejete cca 3-5 minut zásaditou koupel rukou, budou Vaš ruce vypadat hezky pěstěně. Jednu čajovou lžičku směsi rozpusťte v umyvadle naplněném vlažnou vodou. Ponořte ruce do vody. Provádějte přitom gymnastiku a masáž prstů - zvýšíte tím účinek odbourávání toxinů.

Zásaditá dezodorace

Trochu zásadité směsi vetřete do umytého, vlhkého podpaží. Nechte vysušit. Doporučujeme i na problematické nehty na nohou a na rukou, které také vyžadují péči.

Zásadité punčochy (podkolenky, resp. ponožky)

V 200-300 ml vody o teplotě cca 37°C rozpusťte ½ čajové lžičky směsi. Vložte do ní pár punčochy z bavlny nebo ovčí vlny, dokud úplně nenasáknou vodou. Namísto punčoch můžete použít i podkolenky nebo ponožky. Pak si je vlhké na noc natáhněte na nohy. Punčochy mají být o trochu větší, než běžně nosíte. Na mokré punčochy si natáhněte další suché punčochy, které budou ještě o trochu větší. Punčochy nesmí být těsné. Nechte si je během celé noci. Po každém použití je vždy vyperte. Proceduru je vhodnou provádět např. při křečových žilách, drobných žilkách na nohou a pod. Při studených nohou se doporučuje přiložit termofor.

Zásadité rukavice

V 200-300 ml vody s teplotou cca 37°C rozpustite ½ čajovej lyžičky zmesi a ďalej postupujte ako pri zásaditých ponožkách. Ako prvé použite vlnené prstové rukavice a na ne navlečte palčiaky.

Zásaditá košile

Jednu vrchovatou čajovou lžičku směsi rozpusťte v 1 litru vody o teplotě cca 37°C. Vložte do ní bavlněný rolák s dlouhými rukávy a dále postupujte jako při zásaditých ponožkách. Na vyždímaný rolák si na noc oblečte ještě 1 nebo 2 pohodlné kusy oblečení, abyste nenachladli.

Zásadité obklady

Jednu vrchovatou čajovou lžičku směsi rozpusťte v ½ - 1 litru vody o teplotě cca 37°C. Po přiložení teplého mokrého obkladu tělo zakryjte ještě suchou přikrývkou. Lze použít jako obklad na noc při nachlazení, bolestech v krku, bolestech hlavy, bolesti kloubů.

Zásadité masáže

Trochu směsi nasypte a vmasírujte na naolejovanou část pokožky. Masírujte vždy ve směru lymfatických drah, ne naopak.

Zásaditá péče o zuby

Je dokonalou prevencí proti vzniku zubních kazů. Naneste na mokrý ukazováček trochu směsi a jemně si jím vydrhněte zuby a dásně. Poté ústa důkladně vypláchněte. Ve sklenici s vodou rozmíchejte špetku směsi a vykloktejte. Špetka směsi na jeden pohár postačí i pro noční vyčištění zubní protézy.

Zásadité výplachy nosu a inhalace

Výplach nosu je prastará technika a patří také mezi základní jogínské cviky. Pomáhá udržovat zdravou sliznici nosu, horní cesty dýchací, ochraňuje před infekcemi, zmírňuje záněty v dutinách. Ve sklenici s vlažnou vodou rozpustíme na špičku nože zásadité směsi. Postupně si z této vody nalijeme do dlaně, přiložíme k jedné nosní dírce, potáhneme nosem a vyplivneme ústy. Opakujeme i druhou nosní dírkou.

Zásaditá pleťová maska

Tyto pleťové masky jsou vhodné při mnoha problémech s pokožkou na obličeji a na těle, napomáhají vylučovat toxiny přes pokožku, zlepšují krevní oběh a posilují stěny cévních kapilár:

  1. Jedno žloutek smíchejte po kapkách s olivovým olejem, přidejte obsah jedné otevřené tobolky OPC BIO COMPLEX a na 2 špičky nože směsi Vital Ionen BAD. Vzniklou kašičku naneste na obličej a po 20 minutách opláchněte vlažnou vodou. Maska postačí na 2 použití, zbytek můžete uchovat v chladničce.
  2. Smíchejte dohromady 1 polévkovou lžíci medu, olivový olej, 1-2 špičky nože směsi Vital Ionen BAD, obsah 1 tobolky OPC BIO COMPLEX. Naneste na obličej během zásaditého koupele. Tip: Anti-Aging účinku dosáhnete, pokud do kašičky přidáte ještě obsah 1 tobolky COENZYM Q10.

Zásaditá péče o dětskou pokožku

Ve vaničce s teplou vodou (cca 20 litrů) dobře rozmíchejte 1 vrchovatou čajovou lžičku směsi. Takový koupel pH jako plodová voda. Neodmastí jemnou dětskou pokožku a nedráždí oči. Lázeň je vhodný i pro citlivou pleť. Po koupeli vaničku vyčistěte octovou vodou.