Navštivte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupní košík je momentálně prázdný
Přihlaste se
Nový zákazník? Zaregistrujte se
Vytisknout článek

Bioaktivní vitamin B12 (Sublingual) ve formě metylkobalamínu

Článek vytvořen: pátek, 16. října 2015, 16:18.50
Poslední změna: úterý, 29. listopadu 2016, 10:37.12

Metylkobalamin je přírodní bioaktivní forma vitaminu B12. Úzce spolupracuje s kyselinou listovou (vitamin B9) a chrání krev, nervy a DNA. Metylkobalamin je jedním ze dvou koenzymů vitamínu B12, které naše tělo nezbytně potřebuje. Pouze metylkobalamin a adenosylkobalamin mohou v organismu přímo rozvinout své zdravotní účinky - všechny ostatní formy vitaminu B12 musí tělo nejprve přeměnit. Vitamin B12 lze nalézt v mnoha potravinách (zejména v mase, mléce a sýrech). Vegani si musí zajistit pravidelný příjem vitamínu B12 z doplňků stravy, chtějí­‑li zůstat zdraví. V lidském těle se nachází v první řadě v buňkách a v centrálním nervovém systému.

Metylkobalamin versus kyanokobalamin.
Existují různé formy vitaminu B12 (skupina kobalaminů): v živých organismech se vyskytuje většinou jako hydroxykobalamin, adenosylkobalamin a metylkobalamin. Poslední dvě jmenované formy jsou aktivní koenzymy. Pro klinické účely se pro svou dostupnost nejčastěji používá kyanokobalamin - syntetická forma vitaminu B12. Aby ho tělo mohlo využít, musí ho nejprve složitým procesem přeměnit na metylkobalamin nebo adenosylkobalamin. Při tomto procesu může zbytková kyanoskupina způsobit určité problémy silným kuřákům. Protože v mnoha zemích není adenosylkobalamin povolen, zůstává metylkobalamin jedinou možností, jak si dodat účinnou přírodní bioaktivní formu vitaminu B12. Přírodní metylkobalamin má tedy oproti syntetickému kyanokobalaminu výraznou výhodu: může být v těle zužitkován přímo bez jakékoliv přeměny. Proto je právě metylkobalamin potencionálním detoxikátorem mozku, protože jen tato forma dokáže proniknout přes mozkovou krevní bariéru a vstřebat se do mozku. Navíc ve srovnání s kyanokobalaminem vykazuje metylkobalamin mnohem lepší buněčnou absorpci. I když zpočátku stoupají hodnoty v krvi u kyanokobalaminu rychleji než u metylkobalaminu, velká část kyanokobalaminu se zakrátko nevyužitá vyloučí, zatímco metylkobalamin spolehlivě zvýší buněčnou hladinu B12. Sublinguální forma užívání (rozpuštění tablety pod jazykem) je oproti kapslím vhodnější z důvodu nižší absorpce vitaminu B12 v gastrointestinálním traktu.

U metylkobalaminu byly pozorovány i další pozitivní účinky na rozdíl od ostatních forem B12:

  • Zlepšení nervových poruch a bolestí při diabetes mellitus.
  • Normalizace hyperhomocysteinémie u diabetu.
  • Zlepšení při poruchách spánku.
  • Pomoc při neplodnosti.

Metylkobalamin a homocystein. Metylkobalamin působí přímo uvnitř buňky, kde je zodpovědný za reaktivaci kyseliny listové. Bez metylkobalaminu by kyselina listová zůstala v nepoužitelné formě, což by vedlo k anémii, k poškození nervů a genetickým poruchám při buněčném dělení. Metylkobalamin spolu s kyselinou listovouvitamínem B6 účinně snižují hladinu škodlivého homocysteinu v krvi, který je považován za rizikový faktor kardiovaskulárních onemocnění. Homocystein je nezbytný produkt buněčného metabolismu a ve vztahu k lidskému zdraví je výrazně významnějším faktorem než cholesterol. Vzniká v našich buňkách a má se tam přeměňovat na další užitečné látky. Pokud tato přeměna vázne, homocystein se hromadí v krvi a začne působit jako toxická látka. Zvýšená hladina homocysteinu v krvi se v současnosti považuje za indikátor rizika ischemické choroby srdeční, infarktu myokardu, onemocnění cév, hypertenze, vzniku rakoviny, potratů a předčasných porodů, poruch ve vývoji nervové soustavy a některých jiných vývojových poruch. Homocystein je neurotoxický, takže se podílí na poklesu mentální kapacity a na vývoji demence. Mnohé nejnovější studie poukazují na jeho roli při vzniku autismu, demence i Alzheimerovy choroby.

Hladinu homocysteinu v krvi lze výrazně ovlivnit dietou, dostatkem vitamínů a především vysokými dávkami metylkobalaminu - koenzymu vitamínu B12, přičemž adekvátní množství nelze zajistit z potravy.

Více o homocysteinu v článku Porucha metabolismu homocysteinu - důležitého ukazatele zdraví.